„Twitter“ diplomatija, arba kaip pasaulio lyderiai naudoja „Twitter“
Socialinį tinklą "Twitter" pamėgo viso pasaulio politikai ir diplomatai
Lietuvoje socialinis interneto tinklas „Twitter“ nėra populiarus ir gerokai nusileidžia „Facebook“. Tačiau tarptautinėje diplomatijoje, kaip ir žiniasklaidos bei viešųjų ryšių srityse, jis jau senokai tapęs svarbiu darbo įrankiu. Vadinamoji „Tviplomatija“ (angl. „Twiplomacy“) užkariavo pasaulį – nesvarbu, kad ne visi apie tai žino.
Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas 2012 metų birželį viešai užsipuolė žymų JAV ekonomistą ir politikos apžvalgininką Paulą Krugmaną. Pastarasis savo tinklaraštyje „The New York Times“ interneto svetainėje išdrįso suabejoti bandymais pristatyti Estiją kaip „sektiną pavyzdį taupymo politikos gynėjams“. T. H. Ilvesas atsakė emocinga trumpų (140 spaudos ženklų) žinučių tirada, kurią galėjo stebėti keliolika tūkstančių Estijos prezidento ir daugiau nei 1 mln. P. Krugmano sekėjų „Twitter“ tinkle.
„Mes tiesiog buki ir kvaili Rytų europiečiai. Neapšviesti. Vieną dieną ir mes suprasime, – ironizavo T. H. Ilvesas. - Atrodo, kad Nobelis už prekybą leidžia pompastiškai aiškinti fiskalinius klausimus ir vadinti mano šalį „dykyne“. Ko gero, viskas dėl skirtumų tarp Prinstono ir Kolumbijos.“