Apie vadybą be patarimų

 

laivasBritų laikraščio „Financial Times“ apžvalgininkė Lucy Kellaway parašė knygą „Sense and Nonsense in the Office with Lucy Kellaway“, kuri nesiūlo sėkmės formulių ir nepateikia naudingų patarimų. Galima nusistebėti: kas tada lieka perskaičius knygą? O lieka štai kas: išankstinių nusistatymų, prietarų rinkinys! Ir čia apie kitų prietarus galime tarti gerą žodį: žinodami, kokie jie, galima arba patvirtinti, kad ir mes jų laikomės, arba juos atmesti. Ir viena, ir kita šiais sudėtingais laikais mums gali išeiti į naudą, – rašo L. Kellaway. 

Lucy Kellaway: Kas ne akivaizdu, greičiausiai paaiškės, kad buvo klaidinga

1. Vadyba – vienas sunkiausių darbų, ypač kaip niekada dabar, nes iššūkiai vis didesni, ir didesni. 

2. Dauguma žmonių yra netikę vadovai. Kai kurie vadovauti itin netinka. Sunku surasti, kas tą darytų gerai. 

3. Geri vadovai turi būti ir griežti, ir švelnūs, padorūs ir negailestingi, mokėti gerai matyti bendra vaizdą ir įsigilinti į smulkmenas. 

4. Atsižvelgiant į tai kas pasakyta vadybos konsultantų, mokytojų, guru, verslo mokyklų ir verslo knygų rinka nuolat plečiasi, ir panašu, kad neribotai. 

5. Nors dauguma vadybai pagalbą teikiančiųjų siūlo abejotinos vertės produktus, tačiau vadovams vis tiek reikia protingų žmonių iš šalies patirties ir patarimų. Tačiau aklai sekti tais patarimais, ką daro dauguma įmonių, žinoma, idiotiška. 

6. Bet kuri nauja vadybos technika, pristatoma kokiu nors reklaminiu šūkiu arba madinga tapusia fraze, kelia įtarimą. Beveik tikra, kad įmonei, kuriai ji siūloma, netiks, o jeigu ir tiktų, tai vadovai tikriausiai jos nesugebės tinkamai pritaikyti. 

7. Sunku išmokyti vidutinio amžiaus šunį naujų triukų. Žmonės, kurie yra prasti komunikatoriai, netampa geresniais dėl to, kad buvo nusiųsti į kursus arba perskaitė knygą. Tobulėjimas ir pasikeitimai reikalauja ilgo, skausmingo ir atkaklaus darbo. 

8. Žmonėms patinka saugumas. Jiems patinka, kai sakoma, ką reikia daryti. Įgaliojimai ir kategoriški nurodymai yra pervertinami. 

9. Didesnę laiko dalį visi darbai yra varginantys. Jeigu kas nors tai pripažįsta, tuo geriau jam pačiam. 

Pagal www.pearsoned.co.uk

 

Spausdinti

Trumpai drūtai

Interneto folkloras: pamokanti personalo vadovės istorija

 

Kūrybiški autoriai tarp mūsų pačių taip talentingai „pagauna“ momentą arba apibendrina patirtį, kad jų sukurti, bet neapsaugoti © ženkleliu siužetai elektroniniu paštu ir internetu žaibiškai pasklinda po visus kontinentus. Tų istorijų moralas kartais išties pamokantis. Įsitikinkite... 

Kartą labai sėkmingą personalo vadovę partrenkė autobusas. Ir, deja, ji tragiškai žuvo. 

Jos siela atkeliavo į Dangų prie šv. Petro vartų, kur ją pasveikino pats šv. Petras. 

„Kol galėsime tave apgyvendinti“, – jis pasakė, – „reikia išspręsti mažytę problemą... Matai, iki šiol niekada neturėjome personalo vadovės, todėl gerai nežinome, ką daryti su tavimi“. 

Skaityti toliau...