Permainų knyga: pasitarkime su išminčiais

 

Visi pripažįstame Konfucijaus autoritetą, bet ar žinome, kad jis buvo paskutinės ir žymiausios permainų knygos redakcijos autorius? Šioji knyga - tai iš tiesų gili psichologinių, filosofinių ir socialinių žinių sistema apie palankias ir nepalankias tendencijas ir atitinkamą teisingą poziciją bei veiksmų strategiją. 

Permainų knygos kilmės legendos

Užduodami klausimą Permainų knygai, jūs pasitarsite su pačiais įžvalgiausiais išminčiais!

Atsakymas į jūsų klausimą - dvejose heksagramose. Pirmoji heksagrama yra dabarties, antroji - ateities situacijos analizė. Jei norite, kad viskas būtų, kaip pranašauja heksagramų komentarai ir atsakingai įvertinote aprašomus pavojus, neabejodami veikite!

Bet pirmiausia, reikia išmintingai nuspręsti apie ką norite konsultuotis. Atminkite, tai neturi būti primityvus ar lengvabūdiškas dalykas, bet kažkas tikrai svarbaus, susijusio su jūsų gyvenimo kryptimi. Kai jau esate pasirinkę konsultacijos temą, reikia tinkamai suformuluoti specifinį klausimą, į kurį permainų knyga galės atsakyti. Tai esminė sąlyga. 

Beprasmiška gaišti laiką, tikintis „taip“ arba „ne“ atsakymų. Permainų knyga taip pat nepadės, jei reikalausite patvirtinimo, kad jūsų kliūtys išnyks, o svajonės materializuosis be jokių jūsų pastangų. Permainų knyga taip pat netinkama priemonė nusimesti atsakomybę už sprendimus dėl savo gyvenimo. Venkite ir labai apibendrintų klausimų, tokių kaip „Ką aš turėčiau daryti dėl savo tarpasmeninių santykių, darbo?“ ir pan. 

Teisinga būtų suformuluoti specifinį klausimą, pavyzdžiui „Kas bus, jei aš išeisiu iš šio darbo?“ arba „Kaip santuoka pakeis mūsų santykius?“, arba „Kokios bus pasekmės, jei aš išvyksiu gyventi į užsienį?“ Kitaip tariant, jūs turite taip formuluoti klausimą, kad jis galėtų turėti kuo konkretesnį atsakymą, o ne vien begalybę galimybių. Rekomenduojame skirti laiko tiksliam klausimo formulavimui ir net užrašymui popieriaus lape.

Tinkamai suformulavę klausimą, galite pradėti konsultuotis. Paspaudę nuorodą, pateksite į nemokamą Permainų knygos programėlę lietuvių kalba.

Išmeskite heksgramas

 

 

Spausdinti

Trumpai drūtai

Darbo santykių užvaldymas

 

Rinkimų fiesta baigėsi, aistros slūgsta, valdžios garvežys jau puškuoja. O rinkėjas vėl nėrė į kasdienybės rutiną, nuspalvintą darbo, buities ir artėjančių švenčių nuotaikų. Gal tai tinkamas metas prabilti apie darbo santykius. Turime pripažinti, jog viešumoje stokojama tęstinio santykių kultūros, etikos ir psichologijos aptarimo. Netgi priešrinkiminės pakylos prožektoriai vengė skverbtis į darbo santykius lyg būtų tai uždara zona.

Mūsų kultūroje giliai tūno nuostata, jog reikalai organizacijoje – pačių darbdavių ir darbuotojų reikalas. Kad santykiai šeimoje nėra vien jos narių reikalas, kad tam tikrais atvejais reikalingas ir būtinas visuomenės ir valstybės demėsys – šiandien jau niekam nekyla abejonių. Ar darbo santykiuose yra mažiau viešojo intereso? Tiesa, kartais padūsaujame apie savanaudžius darbdavius arba apie atlyginimus vokeliuose. Pavienės aimanos prasiveržia į viešąją erdvę, bet tai tokie vėjo gūsiai, kurie bangų nesukelia

Kas slypi už šių, beje ne vienintelių, pakertančių žmonių gyvenimus reiškinių, kokie šaltiniai juos vis iš naujo maitina? 

Lietuvoje darbo santykių sritis – kaip privati valda, kurios savininkas yra darbdavys. Už privatumo skraistės slypi savos rašytos ir nerašytos taisyklės, tradicijos ir papročiai, kartais gerokai artimesni Darvino arba Tayloro laikų dvasiai, negu Lietuvos Darbo kodeksui. Kiek mums dar trūksta socialinės brandos, kad darbdavio ir darbuotojo santykiuose matytume viešąjį interesą? 

Skaityti toliau...