Kaip parašyti stiprų CV, pataria BBC

 

Kaip tapti visa galva pranašesniam darbo paieškos rungtynėse ir būti tikram, kad CV parengtas gerai

Ar personalo specialistui reikia CV rašymo vadovėlio? Juk jis pats kone kasdien skaito ir vertina šūsnis CV. Ir mato visas klaidas, kurias, nepaisant gausybės patarimų, daro net ir pretendentai į aukšto lygio pareigas. Personalas.net nuomone, rašyti savo CV tenka ne kasdien ir net vadovui ar personalo specialistui verta pasitikrinti, prieš išsiunčiant tokio pobūdžio informaciją. Pateikiame BBC NEWS esminius ir labai dalykiškus patarimus, kaip parašyti stiprų CV. 

Jūsų gyvenimo aprašymas yra vienintelis pats svarbiausias jūsų ginklas, kai tenka kautis dėl darbo.

Būsimasis darbdavys dažniausiai priima momentinį sprendimą tą sekundę, kai skaito jūsų CV, ir net pats labiausiai kvalifikuotas planetos žmogus gali būti atmestas, jeigu jo gyvenimo aprašymas parengtas netinkamai. Ką jūs galite padaryti, kad jūsų CV taptų aštriai išgaląstu ginklu?

Venkite pernelyg įmantraus ir sudėtingo stiliaus. Dėmesiui patraukti teturite apytiksliai 5 sekundes. Jei CV bus per daug protingas ir sunkiai skaitomas, garantuotai keliaus į šiukšlių dėžę.

Nebandykite juokauti ir nejuodinkite buvusių darbdavių. 

 

CV ilgis

Nėra neginčijamų taisyklių dėl CV ilgio – tai priklausys nuo jūsų karjeros istorijos, išsilavinimo ir pasiekimų. Jei įmanoma viską sudėti į vieną puslapį, bet viskas atrodo labai sugrūsta, nesivaržydami rašykite per du puslapius. 

Yra daug įvairių teorijų dėl CV išdėstymo (dizaino). Neprisiriškite prie vienos kurios, o tiesiog pasirūpinkite, kad temos ir pastraipos būtų aiškiai išskirtos. Įtraukite ir pabrėžkite savo karjeros pažangą, išsilavinimą bei pasiekimus, kad būsimajam darbdaviui nereikėtų vargintis ieškant šios informacijos.

 Tai pat nepamirškite įtraukti:

  • Karjeros istorijos 
  • Įgūdžių ir stipriųjų pusių 
  • Apdovanojimų ir pasiekimų 
  • Kontaktų
 
Pagrindinė forma yra tokia:

Pradėkite nuo savo vardo, adreso ir kontaktų. Juos aiškiai išdėstykite puslapio viršuje. Toliau pristatykite savo ypatybes – įgūdžius, patirtį ir artimiausius karjeros tikslus.

Po šio prisistatymo išdėstykite savo 10 metų karjeros istoriją atvirkštine chronologine tvarka – su trumpais savo atsakomybės ir pasiekimų aprašymais. Toliau – išsilavinimas, interesai, asmeninė informacija (jeigu yra) ir rekomendacijos.

 

Rašykite tiesą

Pasirūpinkite, kad CV būtų išspausdinta ant geros kokybės A4 lapo dydžio popieriaus, ir niekada nepriseginėkite papildomų dokumentų, laiškų arba pažymėjimų – pasilaikykite juos interviu. Savo CV skaitykite daug kartų – iš naujo ir iš naujo, o paskui paprašykite savo draugo arba šeimos nario, kad jis dar kartą padarytų tą patį. 

Įsitikinkite, kad nėra rašybos klaidų arba kavos dėmių, nes jos gali būti lemtingos.

Gali atrodyti akivaizdu, bet tai tiesa. Niekada nesistenkite nurodyti netikslias datas arba miglotai rašyti apie darbus, kad nuslėptumėte bedarbystės periodus. Paprasčiausias patikrinimas atskleis jūsų apgaulę, ir jūs neteksite šanso gauti darbą.

Laikykitės instrukcijų, nurodytų darbo skelbime. Jei jie nori jūsų CV 4 egzempliorių – siųskite keturis. Gyvybiškai svarbu atsiųsti laiku. Motyvacinis laiškas turi būti pritaikytas kiekvienam darbui, į kurį prtenduojate, nes tai yra jūsų galimybė pristatyti savo įgūdžius taip, kad jie labiausiai atitiktų reikalavimus.

 

 

Spausdinti

Trumpai drūtai

Kaip įmonės vadovui susikalbėti su žmogiškųjų išteklių vadovu

Justo Gavėno ("Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“) interviu su “Hay Group“ generaline direktore Baltijos šalims Neda Songin

 

Justas Gavėnas, EKT: Kokios pagrindinės žmogiškųjų išteklių vadovo atsakomybės gerai veikiančioje įmonėje?

Neda Songin: Daugelis įmonių vadovų įsivaizduoja, kad jų žmogiškųjų išteklių vadovo uždavinys – užtikrinti administracinio pobūdžio funkcinę atsakomybę: rūpintis personalo paieška, atranka, įtraukimu, įdarbinimu, kaita, kompensacijų išmokėjimu.

Iš dalies jie teisūs, tai – dalis personalo vadovo darbo, tačiau potenciali jo vertė organizacijai – kur kas didesnė. Juk žmogiškųjų išteklių vadovai planuoja ilgalaikius ir trumpalaikius žmogiškųjų išteklių poreikius, darbuotojų ir vadovų ugdymą, valdo karjeros ir atlygio, talentų paieškos ir išlaikymo, darbdavio įvaizdžio formavimo sritis. Didelių organizacijų žmogiškųjų išteklių vadovai taip pat palaiko santykius su darbuotojais ir profsąjungomis, sprendžia konfliktus, atstovauja darbuotojus. Todėl žmogiškųjų išteklių padalinio vadovas turi būti įžvalgus. Jis privalo gerai suplanuoti, kiek ir kokių žmonių reikės įmonei, kokius uždavinius jie turės vykdyti. Jis turi užtikrinti, kad žmonės būtų būtent tada, kai jų reikia, ir kad jie būtų motyvuoti gerai atlikti savo darbą.

Skaityti toliau...