OrangeHRM - naudinga žmogiškųjų išteklių informacinė sistema smulkioms ir vidutinėms įmonėms

 

2008 m. vasario mėn. „OrangeHRM“" paskelbė, kad prabėgus 2 metams, kai didžiausiame atvirojo kodo plėtros portale SourceForge.net visuomenei buvo pristatyta pirmoji atvirojo kodo žmogiškųjų išteklių informacinė sistema, jos vartotojų skaičius pasiekė 100 000. Sistema gerai vertinama už efektyvumą ir stabilią plėtrą.

Iki šiol personalo valdymo informacinių sistemų programiniai moduliai sunkiai skynėsi kelią pas vartotoją. Pagrindinės priežastys buvo kelios - sudėtingas įdiegimas, naudojimas ir pagalbos stoka. Personalo specialistai kaip taisyklė nėra IT specialistai ir turi mažai žinių apie programinių įrangų techninius standartus bei specifikacijas. Jiems reikia gerai atrodančio produkto, kurį lengva diegti ir naudoti.

Atvirojo kodo sistemų ypatumai 

„OrangeHRM“ vadovas Sujee Saparamadu teigia, kad atvirojo kodo sistemos įmonėms teikia didelių pranašumų. Vienas iš tokių - aktyvi vartotojų bendruomenė. Atsakydami į vieni kitų klausimus, dalydamiesi darbo patirtimi, bendruomenės atstovai net ir skeptišką stebėtoją gali įtikinti, kad tapęs vartotoju, jis laiku gaus reikiamą paramą. Kita vertus, šios bendruomenės nuolat kuriamos kolektyvinės žinios didina inovacijų greitį. Nemokamas platinimas užtikrina didelį vartotojų skaičių ir platų atsiliepimų mastą, kurio dėka sparčiai šalinami pastebėti trūkumai, įdiegiamos naujovės ir taip išvengiama produkto stagnacijos. 

Kadangi lėšos nešvaistomos brangioms pardavimo ir marketingo kampanijoms, daugiau resursų galima skirti produkto įvertinimui ir jo plėtrai. 

Kitas privalumas - lankstumas. Kadangi nėra dviejų vienodų personalo departamentų, patraukli programinė įranga yra ta, kuri gali būti pritaikoma pagal specifiką. Atvirojo kodo principas leidžia kiekvienam taip pakeisti kodą, kad sistema labiausiai atitiktų poreikius. 

Atvirojo kodo principas taip pat leidžia vartotojui labiau kontroliuoti įrangos įdiegimo etapus, ką dažnai riboja uždarojo kodo sistemos. 

Lengvesnis pagalbos gavimas užtikrinamas išlaisvinant konkurenciją šioje srityje. Programą aptarnauti gali bet kuri kompanija, turinti reikiamą kompetenciją, išteklius ir norą. Uždarojo kodo programų atveju, tokią pagalbą gali teikti tik savininkai. 

Galiausiai labai svarbus atvirojo kodo sistemos pranašumas - finansinis. Daugelis mažų ir vidutinių įmonių tiesiog neišgali apmokėti autorizuotos personalo valdymo sistemos kainos. 

Finansinė nauda pirmiausia pasireiškia taupant įdiegimo kaštus. Tolesnė apčiuopiama finansinė nauda ateina kaip tinkamo šios efektyvios programinės įrangos vartojimo rezultatas. 

Atvirasis kodas suteikia kiekvienai kompanijai teisę ir galimybę turėti savo nuosavą žmogiškųjų išteklių informacinę sistemą. 

 

„OrangeHRM“ priemonės

 

Šiuo metu „OrangeHRM“ sudaro trys pagrindinės priemonės. 

Pirmoji apima įprastą informaciją apie darbuotojo vardą, kontaktus, atlyginimą ir pan. Gali būti prisegama nuotrauka ir kiti lydintys dokumentai, pavyzdžiui, CV, licencijos, teisės. 

Antrąją priemonę sudaro ataskaitos, konstruojamos pagal pasirenkamus kriterijus ir laukus. Ataskaitos pavadinimas gali būti išsaugotas, užsakyti ataskaitos atnaujinimą galima bet kuriuo metu. Tai leidžia greitai nustatyti darbuotojus, atitinkančius tam tikrus parametrus. Pavyzdžiui, kurios nors komandos narius, asmenis, kurių darbo viza greitai baigsis, darbuotojus, kurie lankė tam tikrus kursus ir t. t. 

Tračioji priemonė - išsamus neatvykimų valdymo modulis. Jis leidžia darbo sraute kiekvienam darbuotojui prašyti leidimo neatvykti ir neribotam skaičiui tokiam leidimui pritariančių arba atmetančių asmenų apsvarstyti šį prašymą. Patvirtintas neatvykimas įrašomas įmonės kalendoriuje. Kiekviename etape, atitinkami žmonės informuojami apie prašymo būklę ir veiksmus, kuriuos jie turi atlikti. Vien šis modulis turi nepakartojamą vertę, taupant laiką ir popierių, ir vienu žvilgsniu matyti, kas pasirinktą dieną ar savaitę nedirba. 

Šio bruožo svarba ir patogumas turi būti deramai įvertinti. Panagrinėkime pavyzdį. Tarkime, Jonas prisijungia prie „OrangeHRM“ iš savo kompiuterio ir pateikia paraišką neatvykti į darbą (dienai, savaitei ar kelioms savaitėms). Jo vadovas apie tai nedelsiant informuojamas. Prašymas patvirtinamas arba atmetamas. Jei atmetamas, Jonas iškart žinute gauna atsakymą, kaip tikėtina, su komentarais. Jei patvirtinamas - Jonui irgi pranešama. Kartu pranešama ir kitiems susijusiems personalo, darbo užmokesčio skyriaus darbuotojams. Jono neatvykimas pažymimas viešajame kalendoriuje. Tai labai patogu bet kuriai įmonei. Sumažėja „popierinio darbo“ , nereikia rūpintis, kam nešti užpildytas formas. Visada aišku, kiek žmonių konkrečią dieną nedirba. Šis neatvykimų valdymo modelis automatizuoja visiems bendrą ir labai svarbų verslo procesą. 

„OrangeHRM“ yra prieinamas internetu kiekvienam darbuotojui, tačiau užtikrina visišką saugumą. Visas sistemos valdymo teises turi personalo departamentas, eiliniai darbuotojai gali matyti ir tikslinti tik savo pačių duomenis. Įvairioms darbuotojų grupėms gali būti sudarytos skirtingos saugumo priemonių kombinacijos: vadovai gali matyti savo pavaldinių įrašus. 

 

Kita informacija:

 

  • OrangeHRM yra žiniatinklyje esanti žmogiškųjų išteklių informacinė sistema, naudojanti PHP/MySQL išteklius. 
  • OrangeHRM informacinę sistemą kuria atsižvelgdama į vartotojų atsiliepimus ir bendradarbiaudama su Didžiosios Britanijos personalo valdymo specialistų kompanija PicassoHR. 
  • Ateityje OrangeHRM numato prijungti atrankos, darbo atlikimo ir mokymo modulius. 
  • Jeigu nerimaujate, kad jūsų duomenys gali prapulti jūsų serveriui išėjus iš rikiuotės, OrangeHRM pagalbos tarnyba veikia 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę ir gali padėti atstatyti prarastus duomenis. 
  • Forumas - „The OrangeHRM Forum“ - klausimų ir diskusijų apie OrangeHRM erdvė, o Wikipedijoje (The OrangeHRM Wiki) galite paskaityti arba publikuoti ilgesnius straipsnius. 
 

Spausdinti

Trumpai drūtai

Ar populiarioji psichologija serga puikybe?

 

Kiekvienas žmogus, kuris pasineria į tam tikrą veiklą, ir kiekvienas besigydantis ligonis turėtų domėtis ne tik veiklos ar gydymo privalumais, bet ir slypinčiais pavojais.

Pamenu psichologijos studijas. Studentai, kurie labai uoliai studijuodavo psichologiją, gilindavosi į save, savotiškai apsinuodydavo – imdavo įžvelgti begalę savų ir svetimų trūkumų ir nuolat juos analizuodavo. Panašiai atsitinka ir su populiariosios psichologijos „prisivalgiusiu“ žmogumi: jis pasijunta daug žinąs, išmoksta diskutuoti ir ginčytis remdamasis jos sąvokomis ir dėsningumais, pakyla jo savivertė, tačiau tai nereiškia, kad pasikeičia jo charakteris ar gyvenimas. Žmogus skaito vieną knygą po kitos, eina iš vienų kursų į kitus ir vis labiau vargina kitus savo samprotavimais. Viena mano klientė kartą sakė: „Psichologinės knygos mane veikia kaip narkotikas. Perskaičiusi vieną aš iš karto stveriuosi kitos, o paskui beveik neatsimenu, apie ką skaičiau.“

Psichologija paliečia ne tik tiesiogiai su ja susiduriančius žmones. Nuo psichoanalizės išradimo laikų psichologija stipriai paveikė kultūrą ir visuomenę. Tad pamąstykime apie itin didelę įtaką visuomenei darančią populiariąją psichologiją. Tokios psichologijos žinių rasime populiariuose žurnaluose ir knygose, jos perteikiamos įvairiuose mokymuose, seminaruose, jų turi iš svetur, ypač iš Rusijos, atvykstantys mokytojai, daugelyje saviugdos centrų galime susidurti su dvasinių ir populiariosios psichologijos žinių mišiniu.

Skaityti daugiau...