Interneto folkloras: pamokanti personalo vadovės istorija

 

Kūrybiški autoriai tarp mūsų pačių taip talentingai „pagauna“ momentą arba apibendrina patirtį, kad jų sukurti, bet neapsaugoti © ženkleliu siužetai elektroniniu paštu ir internetu žaibiškai pasklinda po visus kontinentus. Tų istorijų moralas kartais išties pamokantis. Įsitikinkite... 

Kartą labai sėkmingą personalo vadovę partrenkė autobusas. Ir, deja, ji tragiškai žuvo. 

Jos siela atkeliavo į Dangų prie šv. Petro vartų, kur ją pasveikino pats šv. Petras. 

„Kol galėsime tave apgyvendinti“, – jis pasakė, – „reikia išspręsti mažytę problemą... Matai, iki šiol niekada neturėjome personalo vadovės, todėl gerai nežinome, ką daryti su tavimi“. 

 „O! Suprantu”, – atsakė moteris, – „ar negalite manęs tiesiog įleisti?“ 

“Aš norėčiau”, – atsakė šv. Petras, – „bet man duoti griežti nurodymai. Mums liepta leisti tau pabūti vieną dieną Pragare, vieną – Rojuje, o tada galėsi pati nuspręsti, kur praleisti likusią amžinybę“. 

„Aš tikra, kad pasirinksiu Rojų“, – tarė personalo vadovė. 

„Atsiprašau, bet yra taisyklės...” – pasakęs tai, šv. Petras moterį įsodino į žemyn besileidžiantį liftą. 

Kai atsivėrė Pragaro durys, ji įžengė į nuostabią golfo pievelę. Netoliese buvo užmiesčio klubas, aplinkui – daugybė draugų buvusių vadovų, stilingai apsirengusių ir jai besišypsančių. Visi pribėgo, pasisveikino, pabučiavo į abu skruostus ir maloniai pakalbėjo apie senus laikus. Pažaidę golfą, jie nuėjo į klubą, kur pietums valgė krabą ir kepsnį. Čia ji sutiko ir Patį Velnią, kuris, beje, pasirodė visai patrauklus. Visą naktį personalo vadovė linksmai šoko, bendravo ir nepastebėjo, kaip atėjo laikas grįžti į liftą. 

Liftas ją pakėlė atgal į Dangų, kur jos jau laukė šv. Petras. 

„O dabar laikas praleisti dieną Rojuje”, jis pasakė. 

Taigi, ji praleido 24 valandas skrajodama debesimis, grodama arfa ir dainuodama, ir tai buvo beveik taip pat malonu, kaip ir leisti laiką pragare. Dienos pabaigoje grįžo šv. Petras ir tarė: 

„Tu praleidai dieną Pragare ir dieną – Rojuje. Dabar turi pasirinkti“. 

Moteris pagalvojo sekundę ir atsakė: „Gerai. Dangus tikrai labai miela vieta, bet man šiek tiek linksmiau buvo Pragare. Aš renkuosi Pragarą“. 

Išgirdęs šiuos žodžius, šv. Petras įsodino moterį į liftą, kuris ją nuvežė į Pragarą. 

Kai lifto durys atsidarė, ji pamatė, kad stovi ant išdžiūvusios žemės, visur mėtosi šiukšlės ir atliekos. Ji pamatė, kad jos draugai apsirengę skarmalais ir renka šiukšles į kažkokius maišus ir tempia į senus konteinerius. Pasirodė ir Velnias. 

„Nieko nesuprantu!“, – ėmė šaukti personalo vadovė, – „vakar čia buvau ir mačiau žaliuojančią golfo pievelę, užmiesčio klubą. Mes valgėme krabą, šokome ir buvo labai smagu. Dabar čia tik išdžiūvusi žemė ir nešvara, o mano draugai atrodo apgailėtinai“. 

Velnias pažiūrėjo į ją ir nusijuokė: „Matai, mes vakar  tave verbavome (recruting), o jau šiandien tu esi mūsų personalas!“. 

Moralas: kada pats nesakai tiesos kitiems, galvoji, kad tai smulkmena. Ir tik tada, kai nepasako tiesos tau, pamatai – kokia didelė tragedija. Personalo vadovo darbas reikalauja laikytis aukščiausių moralinių vertybių. Kitaip darbas lengvai virsta manipuliacija, melu ar net destrukcija.

 

 

 

Spausdinti

Trumpai drūtai

Kaip internetas keičia žmogiškųjų išteklių valdymo struktūrą


Personalo valdymo portalų ir technologijų, leidžiančių pačiam atlikti įvairias funkcijas, atsiradimas sukuria naujas personalo valdymo funkcijos galimybes. Naudojantis šiais sprendimais, organizacijos gali keisti žmogiškųjų išteklių struktūrą ir vaidmenis, kad suteiktų daugiau pagalbos verslo vadybai, sumažintų savo paslaugų kaštus ir sukurtų naujas patrauklias paslaugas savo klientams.

Portalai ir internetas

Šiuolaikinės žmogiškųjų išteklių portalų technologijos, siūlančios lengvą naršymą bei naudojimo tipą “užeik su pele ir paspausk”, teikiančios teksto informaciją, duomenų bazes bei vaizdo rinkmenas, keičia ir patį kompanijos žmogiškųjų išteklių valdymą. Šios technologijos - tai nauji būdai, kuriais įrašoma esminė informacija apie žmones, tvarkoma, saugoma, paimama bei pasidalinama su kitais, kuriems šios informacijos reikia.

Vadybininkai ir darbuotojai gali tiesiogiai prieiti prie šios informacijos ir priimti nedelsiamus sprendimus apie įdarbinimą, plėtrą ir atlyginimus, apsieidami be žmogiškųjų išteklių įsikišimo ir atgyvenusio popierinio informacijos apdorojimo proceso.

Skaityti daugiau...