Nesineškite mobilaus telefono į tualetą...ir kitos taisyklės, kaip naudoti mobilųjį darbe

 

Mobilaus telefono naudojimo darbe įpročiai – sudėtinė kiekvienos kompanijos kultūros dalis. Personalo specialistai gali smarkiai prisidėti, kurdami bendradarbiavimo ir netrukdymo vienas kitam kultūrą. Kaip geriau tą padaryti – formalizuotos tvarkos, ar žaismingų instrukcijų pagalba, spręskite patys.

Štai keletas tarptautinio etiketo taisyklių, kurių verta laikytis, jei norite naudoti mobilų telefoną darbe.

Mobilus telefonas darbe gali būti naudingas, bet taip pat gali ir kenkti. Patogu, kai draugai ir šeima gali pasiekiti jus bet kuriuo metu, bet bendradarbiams tai gali įkyrėti. 

Kaip pasielgti – įjungti telefoną ar išjungti, laisvalaikiu sprendžiate jūs pats. Darbe turite atsižvelgti į kolegas ir į bosą, jau nekalbant apie savo sugebėjimą atlikti darbą. 

1. Išjunkite telefono skambutį

Jei turite telefoną darbe, jis neturi skambėti. Jei nenorite visiškai išjungti, palikite vien vibraciją. Skirtingos įvairių telefonų melodijos gali labai erzinti aplinkinius. Kita vertus, kam jūsų bosui žinoti, kiek kartų jums kažkas skambina?

2. Naudokite mobilų telefoną tik labai svarbiems skambučiams

Ką laikyti svarbiu skambučiu? Jei skambina mokyklos mokytoja, norėdama pranešti, kad jūsų vaikas serga, arba jūsų vaikas skambina, kad pasakytų jog sėkmingai parvyko iš mokyklos namo, ir kiti skubūs šeimos reikalai laikomi svarbiais. Tačiau jeigu skambina jūsų draugas, norėdamas paplepėti, arba jūsų vaikas, kad papasakotų šuniuko nuotykius, arba mama skuba pranešti apie jūsų pusbrolio Tomo sužadėtuves, tai jau nelaikoma svarbiais skambučiais.

3. Įsijunkite balso paštą

Kol esate darbe ir abejojate, ar skambutis yra svarbus, įsijunkite balso paštą. Atsakymai į balso pašto žinutes užims daug mažiau laiko nei aiškinimai skambinančiajam, kad jūs neturite laiko kalbėti.

4. Raskite ramią ir nuošalią vietą skambindami 

Nors per petraukas skambinti yra priimtina, nedarykite to prie savo rašomo stalo. Raskite kitą vietą kalbėjimui, kur jūsų pokalbio niekas nebus priverstas klausytis, net jei jis nėra asmeniškas. Atkreipkite dėmesį, kad ir pertraukos metu jūsų bendradarbiai gali turėti skubaus darbo ir bus laimingi, galėdami jį atlikti ramiai, netrikdomi emocingų pokalbių.

5. Nesineškite savo mobilaus į tualetą... niekada

Šios taisyklės reikia laikytis darbe ir visur kitur. Kodėl? Jūs niekad nebūsite visiškai tikras, kas jums skambina. Jei tas asmuo girdi vandens bakelio nuleidimo garsus, tai pažeidžiamas ir jūsų bendradarbių privatumas. Be to, bendradarbiams bus nejauku klausytis jūsų pokalbio, sklindančio iš tualeto, ir vaizduotis jums kylančius nepatogumus dėl skambučio tokioje vietoje.

6. Nesineškite mobilaus telefono į susirinkimus 

Net jei jūsų telefonas tik vibruos, jums kils pagunda pažiūrėti, kas vis dėl to skambina. Tai ne tik grubu, bet ir aiškus signalas jūsų bosui, kad jūsų dėmėsys 100 % neskiriamas darbui. Absoliučiai visi jūsų skambučiai gali palaukti, kol susirinkimas pasibaigs arba bent jau iki pertraukos. Prisiminkite išgyvenimo įgūdžius iš tų laikų, kai mes visi neturėjome mobiliųjų. 

Autorius: gilė. Kategorija: Dalykiniai ir tarpasmeniniai santykiai

Spausdinti