Reklamuokitės čia

Arba skelbkite informaciją apie savo renginius

Tel.: +370 688 10985

Spausdinti

Nori sėkmės? Optimizmas gali tapti kliūtimi

Autorius - pbc - . Paskelbta: Idealus darbuotojas


Michaelis StausholmasMąstydamas tik pozityviai gali aptingti ir nepasiekti savo tikslų, teigia 
Renuka Rayasam (BBC Capital 2016-10-12)

Prieš 15 metų, kai antrepreneris Michaelas Stausholmas (Michael Stausholm) su draugu pradėjo verslą, jo partneris piešė rožinę verslo ateitį ir žadėjo didelę sėkmę.

Stausholmas juo tikėjo ir jautėsi pakylėtas. Tarsi tikrai taip ir turėjo būti. Juk raktas į sėkmę, be kita ko, yra pozityvus mąstymas, tiesa? 

„Pozityvus mąstymas glūdi daugelio pradedančiųjų verslą DNR“, – teigia Stausholmas, anksčiau dirbęs „Maersk“ laivininkystės kompanijoje, o dabar įsikūręs Kopenhagoje konsultuoja dideles įmones verslo tvarumo klausimais. – „Jei negalvosi pozityviai, niekada ir nepradėsi savo verslo“. 

Tačiau verslui žlugus, jis išmoko svarbią pamoką: pozityvumas turi ir neigiamą pusę. „Vien pozityvumas ir nerūpestingumas norimų rezultatų neatneša. Būtina stipri realizmo dozė “, – teigia jis.

Spausdinti

Kodėl Harvardą baigę specialistai dirba pasiuntinukais

Autorius www.alfa.lt. Paskelbta: Idealus darbuotojas

 

Ne tik mūsų šalyje universitetus baigę specialistai dirba prastai apmokamus darbus, neatitinkančius jų specialybės. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad net Harvardą baigę specialistai dirba pasiuntinukų darbus. Stephenas J. Dubneris ir Stevenas D. Levittas knygoje Freakonomics pasakoja apie šiuolaikinės darbo rinkos „žaidimo taisykles“.

S. J. Dubneris ir S. D. Levittas teigia, kad šiuolaikinės darbo rinkos taisyklės primena nusikalstamo pasaulio verbavimo sistemas - naujokai dirba sunkiai ir uždirba nedaug. Jie skatinami ateities viltimi, kad jei pasiseks, jie gali tapti vienu iš vadų. Tokios pačios taisyklės ir korporacijose. Išsilavinę specialistai pradeda dirbti nuo žemiausio laiptelio, skatinami vilties, kad kada nors jiems pasiseks pasiekti profesinių aukštumų. Tačiau akivaizdu, kad iš šimtų ar net tūkstančių darbuotojų visi negalės tapti vadovais, todėl galimybė pasiekti trokštamos darbo pozicijos prilygsta laimingam loterijos bilietui. 

Spausdinti

Koks yra geras darbuotojas ir ko daugumai stinga

Autorius Justina Juršytė. Paskelbta: Idealus darbuotojas


Personalo atrankos specialistai, kalbėdami apie darbo rinką, nepaisant sunkmečio, mano, kad šiandien turime darbuotojų rinką – gerų specialistų tikrai trūksta. Tačiau tiems, kurių gerais specialistais pavadinti negalima, labiausiai stinga lojalumo ir supratimo, kad apie savo įmonę verčiau kalbėti gerus dalykus arba tiesiog patylėti.

Kas yra geras ir nelabai geras darbuotojas

Žingeidumas, darbštumas, motyvacija, - ko labiausiai pasigenda darbo rinkoje vardina personalo paieškos, atrankos ir konsultacijų bendrovės „Alliance for recruitment“ plėtros direktorius Andrius Francas.

„Žmogus turi labai norėti kasdien gauti naujos informacijos ir domėtis ne tik tuo, kas vyksta jo srityje, bet ir kas pasaulyje dedasi. Kiekvienoje pareigybėje reikia bendrauti su žmonėmis ir reikia žinoti, kas dedasi pasaulyje“, - kalba A. Francas, nors ir pripažįsta, kad su kiekvienais metais informacijos srautas auga milžiniškais tempais.

Spausdinti

Idealus darbuotojas - valkata be šaknų

Autorius Dalius Tarvydas. Paskelbta: Idealus darbuotojas

 

Paskelbta dali.us

Pasiklausius laisvos rinkos ir „vakarietiško“ gyvenimo būdo apologetų darbo jėgos mobilumas tai viena iš pagrindinių darbuotojo vertybių. JAV tai vykstą jau ne vieną dešimtmetį, bet ES tai santykinai nesenas reiškinys.

Pagrindinis mobilaus darbuotojo privalumas (netgi remiamas ES struktūriniais fondais) tai… jo mobilumas. Galimybė bet kada susirinkti „manatkes“ ir persikelti dirbti į kitą vietą. Skamba patraukliai: migruojame ten kur labiausiai vertinami konkretūs įgūdžiai (ir kur tikriausiai alga geriausia). Sutikit, tikrai graži idėja: ir pasaulio pamatom ir uždirbam daugiau. Visi tokie gražūs kosmopolitai, pasaulio piliečiai.

Darbuotojų kaitos sąnaudų skaičiavimas

Kaip išmatuoti personalo sprendimų kuriamą vertę ir poveikį verslo rezultatams?
Naudinga metodika personalo specialistams

Darbuotojų atrankos interviu technika

Kaip gaudi daugiau informacijos ir įvertinti kandidato tinkamumą?
Ypač efektyvi priemonė vadovams ir personalo specialistams

11 vadovų pareigų aprašų

Kokios yra skirtingų vadovų pagrindinės pareigos ir atsakomybės?
Naudinga kuriant savo įmonės pareigų aprašymus arba norint palyginti su esamais