Šiandien rekomenduojame

„Mokslininkas turi būti poetu. Jo tikslas – atverti neišsemiamą prasmę“: pokalbis su Vladimiru Maliavinu

Su malonumu pristatome Vladimirą Maliaviną (Владимир Вячеславович Малявин), visame pasaulyje žinomą ir pripažįstamą rusų kilmės akademiką, sinologą. Jis yra klasikinių kinų išminties tekstų (tame tarpe Laozi ir Zhuangzi) vertėjas į rusų kalbą. Jo indėlį tiriant kinų kultūrą apsprendžia gausybė atliktų tyrimų ir vertimų, kurių korpusą sudaro keletas šimtų tekstų. Šiuo metu pagrindinė jo darbovietė – Tamkango universitetas Taipėjuje (Taivanas).

Atviras ir entuziastingas Vladimiro Maliavino (nuotr. aut. Aleksejus Maiševas) bendravimas bei nuoširdus dalinimasis savo įžvalgomis ir samprotavimais aktualiais klausimais praplečia supratimo horizontą. Senos kaip pasaulis kinų išminties eilutės sako: „Didis kelias neįvardijamas/ Didis įrodymas neišsakomas/ Didis žmogiškumas nežmogiškas/ Didis sąžiningumas nesirūpina padorumu/ Didi drąsa nedega perdėta narsa.“

Read more ...

Darbuotojų vertinimas: išryškinti skirtumus ar siekti lygiavos?


Ponas Petraitis labai nusiminęs. Po dviejų mėnėsių, kai buvo paskelbti įmonės metiniai rodikliai ir išmokėtos premijos, jo geriausias projektuotojas Gediminas padėjo ant stalo pareiškimą ir išėjo iš darbo. Jis pyko ant Gedimino, norėjo susitarti, bet tas nesileido į derybas. Anksčiau Gediminas norėjo didesnio atlyginimo, bet Petraitis jo nepadidino, motyvuodamas, kad kiekvienas čia gauna vienodą atlyginimą. O metų pradžioje Gediminas prašė, kad jam leistų dirbti geriausiai apšviestame salės kampe, bet šis prašymas taip pat buvo atmestas. Petraitis argumentavo, kad visi jie dirba kaip komanda ir turi drauge sėdėti prie to paties stalo. 

Petraitis nepadidino Gediminui atlyginimo, nes nenorėjo, kad kiti projektuotojai jaustų, kad jis palankesnis Gediminui. “Bet aš esu tavo geriausias projektuotojas”, – įtikinėjo Gediminas. “Taip, tu esi geras, bet nesipuikuok tuo. Kiti dirba labai sunkiai, valandų valandas...” – Petraitis dėstė savo požiūrį. “Darydami antrarūšę produkciją, – atrėžė Gediminas. – Negalima manęs lyginti su jais, vien dėl to, kad jie dirba daug valandų”. Gediminas nedvejojo dėl savo kompetencijos ir neleido kitiems jos menkinti. “Aš prašau tavęs, kad būtum brandus šiuo klausimu, – aiškino Petraitis. – Aš turiu vadovauti komandai ir negaliu žaisti favoritais. Aš noriu, kad tu būtum komandos narys, bet tu atsisakai priimti šį iššūkį”. 

Continue Reading

Print

Trumpai drūtai

Kur sukti personalo valdymo šturvalą nenuspėjamame rinkų okeane

 

Strateginis pasirinkimas: stabilumas (struktūra) ar judėjimas (kaita)?

Personalo valdymo teorijų pasiūla yra pritrenkiančiai didelė. Kaip čia nepasimetus tarp kraštutinumų? O ir vėjas rinkų okeane mainosi taip greitai ir taip radikaliai, kad bet kuriam požiūriui tiesiog nebelieka laiko nusistovėti, išsigryninti. Gyvenimas tiesiog krečia pokštus, nekreipdamas dėmesio į mūsų sampratas, kas teisinga, o kas ne, ir reikalauja nedelsiant veikti be aiškaus supratimo apie tikėtinas pasekmes.

Kodėl taip atsitinka, kad profesionalūs atrankos specialistai ir vadovai atmeta kandidatus, kurie vėliau įkuria sėkmingus startuolius? Ar užtenka tik atpažinti gerą darbuotoją, gal reikia sukurti jam specialias sąlygas? Kaip  privilioti darbuotoją ir ką daryti, jei jo lūkesčiai yra nerealūs? Kaip elgtis su darbuotoju, kuris sako, kad nori mokytis, bet praktiškai mažai kuo domisi?

Kaip suprasti, kas yra kas, kaip vadovauti, kaip motyvuoti ir kaip atlyginti yra tikras galvos skausmas šiuolaikiniam vadovui.

Read more ...