Reklamuokitės čia

Arba skelbkite informaciją apie savo renginius

Tel.: +370 688 10985

Spausdinti

„Auksinės“ amžių išbandymus atlaikiusios darbuotojų atrankos technikos

Autorius - pbc -. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

atrankaŠiuolaikinės verslo ir valdininkų administracijos turi nuolat atrinkinėti žmones. Parkinsono dėsnis garantuoja nuolatinę kadrų stoką, bet atrinkti tinkamus nėra paprasta. Štai kokie metodai buvo taikomi praeityje ir dabar.

Anksčiau (kaip ir dabar) buvo paplitę du svarbiausi atrankos metodai: britų ir kinų. Senojo tipo britų metodas grindžiamas pokalbiu akis į akį, kai pretendentas privalo paaiškinti, kas esąs. Senyvi džentelmenai, susėdę aplink raudonmedžio stalą, klausia jo vardo ir pavardės. Tarkime, jis atsako: „Džonas Seimūras". Vienas komisijos narys teiraujasi: „Ar jūs kartais ne Somerseto hercogo giminaitis?“ Pretendentas tikriausiai atsakys: „Ne, sere". Tada kitas narys paklaus: „Tai galbūt Vestminsterio vyskupo giminė?“ Jeigu ir vėl bus atsakyta, kad ne, tai trečiasis džentelmenas nekantriai šūktels: „Tai kieno gi jūs giminaitis?“ Jeigu pretendentas atsakys, kad jo tėvukas prekiauja žuvimi Čipsaide, pokalbį galima laikyti baigtu. Pirmoji pavardė išbraukiama toliau nesvarstant. Jeigu kitas pretendentas pasirodys esąs Henris Molino, Seftono grafo sūnėnas, jo šansai bus dideli, kol įžengs Džordžas Hovardas, kuris pasirodys esąs Norfolko hercogo anūkas. 

Spausdinti

Verslo saugumas: ką reikia žinoti priimant naują darbuotoją?

Autorius Kastytis Braziulis. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

Asmuo priimamas į darbą. Kokius konkrečius veiksmus privalo atlikti saugumo darbuotojas? Kokių asmenų nerekomenduojama priimti į darbą? Kaip išvengti prieštaravimo tarp Baudžiamojo kodekso draudimo rinkti informaciją apie asmens privatų gyvenimą ir saugumo darbuotojo funkcijų? Pabandysiu atsakyti į šiuos klausimus.

Bendrovės saugumo darbuotojo funkcijas priimant kandidatą į darbą skirstau į tris dalis:

· Kandidato patikrinimas;

· Tiesioginis pokalbis su kandidatu;

· Išvadų apie kandidato tinkamumą rengimas ir pateikimas vadovybei.

Kandidato patikrinimo tikslas – nustatyti, ar asmeniui, kuris pretenduoja dirbti bendrovėje, gali būti patikėta įslaptinta informacija ir materialinis turtas, ar tikrinamas asmuo yra patikimas.

Spausdinti

Talentų medžioklė: „pasamdyk tą pačią dieną“ strategija

Autorius gilė. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

Jūs nusitaikėte į tikrą talentą? Dabar? Paprasčiausiai "šiltas" kūnas Jums netinka? Galite neabejoti, to paties talento tyko ir daugiau įgudusių medžiotojų. 

Dr. Džonas Salivanas (John Sullivan) atkaklioje talentų medžioklėje siūlo naudoti "pasamdyk tą pačią dieną" strategiją. Tai reiškia, kad darbo pasiūlymą pageidaujamam asmeniui Jūs turite pateikti tą pačią dieną, kada pravedamas interviu.

Toks pasiūlymas tikriausiai sužavės kandidatą, leis jam pasijusti svarbiu, sustiprins įmonės, kaip greitai priimančios sprendimus, įvaizdį, palengvins pasiūlymo turinio priėmimą. 

"Pasamdyk tą pačią dieną" nėra būdas, tinkamas visada ir visiems kandidatams. Kad sumažinti galimus jo trūkumus, tokius kaip "blogas" sprendimas, konsensuso su kitais kompanijos darbuotojais nebuvimas arba tiesiog kandidato išgąsdinimas, Dr. Sullivan siūlo: 

Spausdinti

Asmenybės testai: ar jie gali atskleisti tikrąjį žmogaus „aš“

Autorius - pbc -. Paskelbta: Darbuotojų atranka

Parengta pagal Lucy Ash straipsnį BBC News


Kai kitą kartą kreipsitės dėl darbo, jūsų gali paprašyti atlikti asmenybės testą, nepaisant to, kad tokius testus kuriančios ir siūlančios kompanijos dažnai neskatina jų naudojimo atrankai. Asmenybės testų verslas yra pelningas ir augantis. Bet ar testai padeda?

Prieš keletą metų mano dukterėčia Andrea ieškojo sezoninio vasaros darbo, kad padengtų dalį mokslo kolegijoje išlaidų.

Ji sužinojo apie gerą darbo laive-restorane Čikagoje pasiūlymą, tačiau prieš pokalbį jos paprašė internetu užpildyti prašymą bei psichometrinio vertinimo formas.

„Ten buvo ištisa grupė klausimų apie etiką bei reakcijas, pavyzdžiui, į atgrasaus kliento elgesį“, – pasakojo ji, – „ir iš viso to buvo galima aiškiai suprasti, jei esu niurgzlė, tai man geriau nesirinkti padavėjos darbo“.

Andrea nustebo, kai panašų ar tą patį testą gavo pildyti vėl, kada kreipėsi dėl darbo knygyne. Asmenybės įvertinimas dabar tapo visuotinis. Ekonomikai pasinėrus į nuosmukį daugelis įmonių nori apsidrausti nuo nesėkmių, todėl jos negali sau leisti rinktis netinkamus žmones. 

Spausdinti

Pasiruoškite galvų medžioklės sezonui

Autorius gilė. Paskelbta: Darbuotojų atranka


Galvų medžioklė (angl. – headhunting) arba tiesioginė paieška yra vienas brangiausių darbuotojų paieškos būdų. Jis reikalauja specifinių žinių ir bendravimo įgūdžių, o kartais sukelia ir etinių konfliktų. Bet kodėl tada toks darbuotojų paieškos būdas visdėlto egzistuoja? Ar nevertėtų, jei esate vadovas ar personalo vadovas, retkarčiais jį taikyti? 

Kam ir kada naudoti tiesioginę paiešką

Darbuotojų kaitos sąnaudų skaičiavimas

Kaip išmatuoti personalo sprendimų kuriamą vertę ir poveikį verslo rezultatams?
Naudinga metodika personalo specialistams

Darbuotojų atrankos interviu technika

Kaip gaudi daugiau informacijos ir įvertinti kandidato tinkamumą?
Ypač efektyvi priemonė vadovams ir personalo specialistams

11 vadovų pareigų aprašų

Kokios yra skirtingų vadovų pagrindinės pareigos ir atsakomybės?
Naudinga kuriant savo įmonės pareigų aprašymus arba norint palyginti su esamais