Psichologija vadovams

Arba psichologija tave vejasi, arba tu su ja susidraugauji, kito kelio nėra.

Trumpas, bet esminis psichologijos pritaikymo darbuotojų vertinimui ir vadovavimui kursas:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šito neatidėliokite

  Kai bėgi, žiūri tik į priekį.

  Kai stabteli - atsigręži į psichologiją, kad       išlaisvintum savo tikrąjį aš.

  TESTAI SAVĘS PAŽINIMUI:
  +370 698 48200
  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Spausdinti

Ar verta informuoti atmestus kandidatus

Autorius Ina Savickienė. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

Įsivaizduokite įsimylėjusį vaikiną, kuris pasiryžęs nuversti kalnus, kad tik laimėtų išrinktosios ranką ir širdį. Pasipiršęs jis žino, kad gali išgirsti “taip” arba “ne”, tačiau net baisiame sapne nesapnuoja likti be jokio atsako – žiauraus jo nuoširdžių jausmų ignoravimo.  

Bet tokį scenarijų dažnai renkasi darbdaviai ir netgi mano, kad tai yra geras tonas ryšių su visuomene požiūriu. Darbo skelbimai mirga pranešimais: “informuosime tik atrinktus kandidatus”. Tai reiškia, kad kandidatas negaus jokio pranešimo, jei nebus atrinktas dalyvauti pirmajame atrankos pokalbyje, ir jis yra per menkas, kad savo klausimais trukdytų svarbesniais darbais užsiėmusius ir užsikonspiravusius personalo specialistus. 

Spausdinti

Psichologijos naudojimas atrenkant kandidatus į kunigus

Autorius gilė. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

Profesionalios psichologinės atrankos poreikį ir naudą pripažįsta ne tik pažangios pasaulio įmonės, bet ir katalikų bažnyčia. Psichologijos metodai nuo šiol bus plačiau naudojami ir kunigų ugdymui. 

Baigiantis 2008 metams Vatikano spaudos salėje buvo pristatytas Katalikiškojo auklėjimo kongregacijos parengtas dokumentas, nustatantis taisykles, kurių reikia laikytis pasitelkiant psichologijos pagalbą priimant kandidatus į seminarijas ir formuojant būsimus kunigus. 

Spausdinti

Atrinkti kandidatą iš vidinių rezervų ar iš išorės?

Autorius Ina Savickienė. Paskelbta: Darbuotojų atranka

Trumpa už ir prieš apžvalga


Žinoma, yra tam tikrų vidinės atrankos privalumų, kurie akivaizdūs: 

 

      • darbuotojams labai patrauklu, kai kompanijoje yra karjeros galimybė, nes tai stiprina jų motyvaciją; 
      • vidinė paieška greičiau atliekama ir pigesnė nei išorinė. 

 

Žvelgiant giliau, kai kurių tyrimų duomenimis, kandidatų samdymas iš vidinių rezervų turi teigiamą poveikį kompanijos akcijų vertės didėjimui. Kitas nepakankamai įvertintas vidinės atrankos privalumas tas, kad apie kandidatą, remiantis darbo atlikimo valdymo sistemos duomenimis, bendradarbių atsiliepimais, galima gauti išsamesnės informacijos. Tokie kandidatai gerai pažįsta kompanijos kultūrą ir įprastinius būdus, kaip geriausiai atlikti darbą ir išvengti problemų. 

Spausdinti

Pasiruoškite galvų medžioklės sezonui

Autorius gilė. Paskelbta: Darbuotojų atranka


Galvų medžioklė (angl. – headhunting) arba tiesioginė paieška yra vienas brangiausių darbuotojų paieškos būdų. Jis reikalauja specifinių žinių ir bendravimo įgūdžių, o kartais sukelia ir etinių konfliktų. Bet kodėl tada toks darbuotojų paieškos būdas visdėlto egzistuoja? Ar nevertėtų, jei esate vadovas ar personalo vadovas, retkarčiais jį taikyti? 

Kam ir kada naudoti tiesioginę paiešką
Spausdinti

Asmenybės testai: ar jie gali atskleisti tikrąjį žmogaus „aš“

Autorius - pbc -. Paskelbta: Darbuotojų atranka

Parengta pagal Lucy Ash straipsnį BBC News


Kai kitą kartą kreipsitės dėl darbo, jūsų gali paprašyti atlikti asmenybės testą, nepaisant to, kad tokius testus kuriančios ir siūlančios kompanijos dažnai neskatina jų naudojimo atrankai. Asmenybės testų verslas yra pelningas ir augantis. Bet ar testai padeda?

Prieš keletą metų mano dukterėčia Andrea ieškojo sezoninio vasaros darbo, kad padengtų dalį mokslo kolegijoje išlaidų.

Ji sužinojo apie gerą darbo laive-restorane Čikagoje pasiūlymą, tačiau prieš pokalbį jos paprašė internetu užpildyti prašymą bei psichometrinio vertinimo formas.

„Ten buvo ištisa grupė klausimų apie etiką bei reakcijas, pavyzdžiui, į atgrasaus kliento elgesį“, – pasakojo ji, – „ir iš viso to buvo galima aiškiai suprasti, jei esu niurgzlė, tai man geriau nesirinkti padavėjos darbo“.

Andrea nustebo, kai panašų ar tą patį testą gavo pildyti vėl, kada kreipėsi dėl darbo knygyne. Asmenybės įvertinimas dabar tapo visuotinis. Ekonomikai pasinėrus į nuosmukį daugelis įmonių nori apsidrausti nuo nesėkmių, todėl jos negali sau leisti rinktis netinkamus žmones. 

Spausdinti

Talentų medžioklė: „pasamdyk tą pačią dieną“ strategija

Autorius gilė. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

Jūs nusitaikėte į tikrą talentą? Dabar? Paprasčiausiai "šiltas" kūnas Jums netinka? Galite neabejoti, to paties talento tyko ir daugiau įgudusių medžiotojų. 

Dr. Džonas Salivanas (John Sullivan) atkaklioje talentų medžioklėje siūlo naudoti "pasamdyk tą pačią dieną" strategiją. Tai reiškia, kad darbo pasiūlymą pageidaujamam asmeniui Jūs turite pateikti tą pačią dieną, kada pravedamas interviu.

Toks pasiūlymas tikriausiai sužavės kandidatą, leis jam pasijusti svarbiu, sustiprins įmonės, kaip greitai priimančios sprendimus, įvaizdį, palengvins pasiūlymo turinio priėmimą. 

"Pasamdyk tą pačią dieną" nėra būdas, tinkamas visada ir visiems kandidatams. Kad sumažinti galimus jo trūkumus, tokius kaip "blogas" sprendimas, konsensuso su kitais kompanijos darbuotojais nebuvimas arba tiesiog kandidato išgąsdinimas, Dr. Sullivan siūlo: 

Spausdinti

Verslo saugumas: ką reikia žinoti priimant naują darbuotoją?

Autorius Kastytis Braziulis. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

Asmuo priimamas į darbą. Kokius konkrečius veiksmus privalo atlikti saugumo darbuotojas? Kokių asmenų nerekomenduojama priimti į darbą? Kaip išvengti prieštaravimo tarp Baudžiamojo kodekso draudimo rinkti informaciją apie asmens privatų gyvenimą ir saugumo darbuotojo funkcijų? Pabandysiu atsakyti į šiuos klausimus.

Bendrovės saugumo darbuotojo funkcijas priimant kandidatą į darbą skirstau į tris dalis:

· Kandidato patikrinimas;

· Tiesioginis pokalbis su kandidatu;

· Išvadų apie kandidato tinkamumą rengimas ir pateikimas vadovybei.

Kandidato patikrinimo tikslas – nustatyti, ar asmeniui, kuris pretenduoja dirbti bendrovėje, gali būti patikėta įslaptinta informacija ir materialinis turtas, ar tikrinamas asmuo yra patikimas.

Spausdinti

„Auksinės“ amžių išbandymus atlaikiusios darbuotojų atrankos technikos

Autorius - pbc -. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

atrankaŠiuolaikinės verslo ir valdininkų administracijos turi nuolat atrinkinėti žmones. Parkinsono dėsnis garantuoja nuolatinę kadrų stoką, bet atrinkti tinkamus nėra paprasta. Štai kokie metodai buvo taikomi praeityje ir dabar.

Anksčiau (kaip ir dabar) buvo paplitę du svarbiausi atrankos metodai: britų ir kinų. Senojo tipo britų metodas grindžiamas pokalbiu akis į akį, kai pretendentas privalo paaiškinti, kas esąs. Senyvi džentelmenai, susėdę aplink raudonmedžio stalą, klausia jo vardo ir pavardės. Tarkime, jis atsako: „Džonas Seimūras". Vienas komisijos narys teiraujasi: „Ar jūs kartais ne Somerseto hercogo giminaitis?“ Pretendentas tikriausiai atsakys: „Ne, sere". Tada kitas narys paklaus: „Tai galbūt Vestminsterio vyskupo giminė?“ Jeigu ir vėl bus atsakyta, kad ne, tai trečiasis džentelmenas nekantriai šūktels: „Tai kieno gi jūs giminaitis?“ Jeigu pretendentas atsakys, kad jo tėvukas prekiauja žuvimi Čipsaide, pokalbį galima laikyti baigtu. Pirmoji pavardė išbraukiama toliau nesvarstant. Jeigu kitas pretendentas pasirodys esąs Henris Molino, Seftono grafo sūnėnas, jo šansai bus dideli, kol įžengs Džordžas Hovardas, kuris pasirodys esąs Norfolko hercogo anūkas. 

Spausdinti

Profesionalios darbuotojų atrankos užkaboriai

Autorius Ina Savickienė. Paskelbta: Darbuotojų atranka

Kaip rasti tinkamą darbuotoją? Tarkime, kad kandidatų yra, o pasirinkti reikia šiandien. Pasirinkimo sėkmingumas paaiškės tik vėliau — kai darbuotojas pasieks arba nepasieks pageidaujamą rezultatą. Kuo sudėtingesni reikalavimai, aukštesnės pareigos, tuo vėliau atsiskleis darbo rezultatas ir paaiškės, ar pasirinkimas buvo sėkmingas. Kartais tai gali užtrukti metus ir ilgiau.

Profesionali atranka skirta padidinti teisingo atitikimo tikimybę, tuo užtikrinant sklandžią verslo eigą ir sumažinti galimas eksperimentavimo pasekmes, tokias, kaip veltui sugaištas laikas, nepasiekti rezultatai, prarasta rinkos dalis ir panašiai. Atranka yra profesionali, jeigu tinkamas parinkimas grindžiamas ne spėjimu, bet metodais, galinčiais išversti verslo reikalavimus į psichologinę kalbą ir galinčiais patikimai išmatuoti reikšmingas veiklai kandidato savybes. Strategijų ir valdymo guru Džeraldo Michelsono (Gerald Michaelson) teiginys „jei negali išmatuoti, negali valdyti“ tinka bet kuriai veiklai.

Kaip susieti verslo reikalavimus su individo psichologine realybe?

Spausdinti

Suvokti instinktai - priemonė siekti tikslo

Autorius Verslo žinios. Paskelbta: Darbuotojų atranka

Išspręskime problemą

Formuojant įmonės kolektyvą ar darbo grupę kokiam nors projektui įgyvendinti, visada svarbu parinkti tinkamus žmones, kad jų asmeninių savybių darna skatintų produktyvų darbą grupėje, o ne priešingai — jų nesuderinamumas trukdytų tai veiklai. 

Liaudies išmintis apie žmogų, kuris imasi darbo, tačiau jam nesiseka, byloja — ne savo rogėse sėdi. Nors iš šalies pažiūrėjus — ir rogės geros, ir važnyčiotojas tikęs. Todėl aišku, kad reikia ieškoti kito važnyčiotojo arba kitų rogių.

Panašiai galima nusakyti ir tuo atveju, jei darbo grupių ar kolektyvų kiekvienas narys yra geras specialistas ir neblogas žmogus, tačiau grupės darbas sekasi prastai — kyla vidiniai konfliktai, nepasitenkinimai vienas kitu, dažnai tiesiogiai nesusiję su darbu. Taip nutinka, kai nėra kolektyvo narių tarpusavio dermės. Todėl vadovui, prieš buriant kolektyvą, svarbu žinoti, kaip žmogus veiks, kaip sieks tikslo arba kaip stengsis įgyvendinti savo valią.

Veiksmus lemia prigimtis