Reklamuokitės čia

Arba skelbkite informaciją apie savo renginius

Tel.: +370 688 10985

Spausdinti

Kaip pasigaminti raugo ir išsikepti skanią ruginę duoną miesto sąlygomis

Autorius Ina Savickienė. Paskelbta: Kūryba, menas, hobis

 

Nors pirktinių duonų pasiūla tikrai didelė, mano kepta duona man ir šeimai skaniausia visoje Lietuvoje ir visame pasaulyje, todėl dažniausiai kepu ją pati. Močiutė nemokė, o mama ir pati nemokėjo kepti duonos, tad teko informaciją rinkti iš žmonių bei ieškoti internete. Po keleto metų patirties ir eksperimentavimo galiu teigti, kad visa, ką perskaičiau ir išgirdau, tėra nuotrupos, neperteikiančios duonos kepimo esmės. O svarbiausias dalykas duonos kepime yra raugas. Jei suprasime, kaip atsiranda ir kaip veikia raugas, sugebėsime iškepti skanią ruginę duoną patys.

Pradėjau su dovanų iš „Arklio“ muziejaus gautu raugo gniužulėliu ir vienos kelionės bendrakeleivio atsiųstu primityviu receptu. Keletą metų kepiau pusėtinai neblogą duoną, kol vieną kartą sugadinau raugą - sumaišiusi indelius, įdėjau į mikrobangę ir iškepiau. Likau be raugo ir be savos duonos, tačiau ilgai neištvėriau - ėmiau ieškoti, kaip pačiai pasigaminti raugą. Taip prisikasiau, kaip manau, prie esmės.

Spausdinti

Pašaukimas kūrybai

Autorius Simona Smirnova. Paskelbta: Kūryba, menas, hobis

Ieškodama atspirties taško ir inspiracijos šiems savo pamąstymams apie pašaukimą ir lemiamą jo vaidmenį mūsų gyvenimuose, stabtelėjau prie keleto gerai žinomo kino režisieriaus Andrejaus Tarkovskio minčių. A.Tarkovskis teigia: „Menininkas turi būti įsitikinęs, kad jis ir jo kūryba atitinka tiesą.“ Klausimai apie tiesą, dažnai neatsiejamai lydimi pliuralizmo, taip ir pakimba diskusijų lygmenyje. Tiesos paieškos – dažna žmonijos įkvėpimo forma, kartu priemonė bei tikslas. Ar tiesos atradimas įmanomas ir reikalingas? Tai dar viena tiesos paieškos atmaina, kuri vėlgi neišvengiamai sustoja ties kiekvieno klausiančiojo namų slenksčiu.

Spausdinti

Keisčiausi pasaulio muziejai

Autorius Romualdas Razauskas. Paskelbta: Kūryba, menas, hobis

 

Apatinių kelnių muziejusGegužės 18-oji – Tarptautinė muziejų diena. Tai progai turėtume pripažinti: tikslaus viso pasaulio muziejų skaičiaus niekas nežino – net UNESCO.

Kolekcijos ir ekspozicijos auga labai greitai. 2000 m. Miunchene /Vokietija/ išleistas žinynas „Pasaulio muziejai“. Jo duomenimis pasaulyje yra 177 500 valstybinių ir privačių muziejų.

Jų esama 155 pasaulio valstybių. Daugelyje muziejų greta rimtų daiktų eksponuojami keisti, nevykę ir net absurdiški dalykai. Tačiau jeigu tokie muziejai randasi ir egzistuoja, vadinasi, kažkam jų reikia... Viename Londono muziejuje pasirodė svečių knyga. Pirmasis vyras, padaręs joje įrašą buvo pensininkas. Prie rubrikos “Dėl kokios priežasties jūs aplankėte mūsų muziejų?” jis parašė: “Kadangi man kuo skubiausiai reikėjo į tualetą, o čia galima nemokamai”.

Briuselyje /Belgija/ veikia Apatinių kelnių muziejus. Jo įsteigėjas Janas Briukvojus. O belgas Žanas Bukė nusprendė įkurti Glaudžių muziejų šiuo metu turi per 100 egzempliorių/. Jis išsiuntinėjo laiškus 500 žymiausių žmonių, prašydamas atsiųsti muziejui savo glaudžių /panešiotų, daug kartų skalbtų/. Pradėtą darbą Bukė charakterizuoja kaip demokratinį /su glaudėmis visi lygūs/ ir antimilitaristinį /su glaudėmis nepakariausi/. Jis parašė du laiškus ir dar buvusiam karaliui Sadamui Huseinui. Į pirmąjį atsakymo negavo, o po antrojo paskambino nežinomas asmuo ir pagrasino susprogdinti muziejų.

Spausdinti

RC modelių sportas - daugiau nei hobis

Autorius gilė. Paskelbta: Kūryba, menas, hobis

 

Sutrumpinimas RC, kilęs iš angliškų žodžių „Radio Control“, lietuviškai reikštų – „radijo valdomas“. Radijo valdomi modeliai gali būti patys įvairiausi: skraidantys, važiuojantys, plaukiojantys vandens paviršiumi arba po vandeniu. 

Nors RC modeliai paprastai būna nedideli, jų jokiu būdu negalima laikyti žaislais. Skirtingai nuo žaislų, RC modeliai yra aukštos technologijos įrenginiai. Modelių veikimo principai ir dinamika yra tokie patys, kaip ir didžiųjų prototipų, o jų valdymui kartais reikia ne mažiau įgūdžių, negu valdant realius lėktuvus, automobilius, sraigtasparnius ar laivus.

Joks kitas hobis neapima tiek daug techninių sričių, kaip modeliavimas: medžiagotyrą, paviršiaus apdirbimą, elektroniką, aerodinamiką, vidaus degimo variklių techniką.

Daugiau straipsnių...

Darbuotojų kaitos sąnaudų skaičiavimas

Kaip išmatuoti personalo sprendimų kuriamą vertę ir poveikį verslo rezultatams?
Naudinga metodika personalo specialistams

Darbuotojų atrankos interviu technika

Kaip gaudi daugiau informacijos ir įvertinti kandidato tinkamumą?
Ypač efektyvi priemonė vadovams ir personalo specialistams

11 vadovų pareigų aprašų

Kokios yra skirtingų vadovų pagrindinės pareigos ir atsakomybės?
Naudinga kuriant savo įmonės pareigų aprašymus arba norint palyginti su esamais