Psichologija vadovams

Arba psichologija tave vejasi, arba tu su ja susidraugauji, kito kelio nėra.

Trumpas, bet esminis psichologijos pritaikymo darbuotojų vertinimui ir vadovavimui kursas:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šito neatidėliokite

  Kai bėgi, žiūri tik į priekį.

  Kai stabteli - atsigręži į psichologiją, kad       išlaisvintum savo tikrąjį aš.

  TESTAI SAVĘS PAŽINIMUI:
  +370 698 48200
  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Spausdinti

Ką ekstravertams reikia žinoti apie introvertus

Autorius Ina Savickienė. Paskelbta: Dalykiniai ir tarpasmeniniai santykiai


Kai pranešate apie organizuojamą kompanijos renginį gamtoje, pastebite, kad kai kas šią žinią sutinka santūriai ir visai nešokinėja iš džiaugsmo. Svarstote “Kas tiems vaikinams ar merginoms nepatinka? Gal jie apskritai viskuo nepatenkinti?”.

Tokie ir panašūs nesusipratimai dažnai pasitaiko, kai ekstravertai mėgina suprasti introvertus pagal savo pačių pavyzdį. Nesusipratimus bei įtampą gilina ir įvairios “madingos” vadybos teorijos, teigiančios, kad viena yra gerai, o kita – blogai. Tuo tarpu realybėje kiekviena savybė turi savo privalumus ir trūkumus – nėra vieno tobulo varianto, bet yra psichologiniai normalių žmonių skirtumai.

Tie, kurie skaito šį tekstą gali nežinoti, kuriai, introvertų ar ekstravertų, stovyklai priklauso. Norėtųsi tikėti, kad dauguma vis dėlto žino, bet jei ne, tai keletas apibūdinimų bendrais bruožais padės susigaudyti kas yra kas. 

Spausdinti

Tyla - svarbi komunikavimo forma

Autorius Ina Savickienė. Paskelbta: Dalykiniai ir tarpasmeniniai santykiai


Tyla apibrėžiama kaip kalbos ar triukšmo nebuvimas ir labai dažnai ignoruojama kaip komunikacijos forma organizacijų elgsenoje, nes ji tarsi reiškia neveikimą, elgsenos nebuvimą. Bet tyla – tai nebūtinai neveikimas. Ji taip pat nereiškia ir neįvykusio bendravimo. Ji gali būti požymis, kad kažkas galvoja ar renka žodžius atsakymui į klausimą. Tyla gali byloti, kad asmuo nerimauja ir bijo kalbėti. Arba ji gali būti sutikimo, vaidų, frustracijos bei pykčio ženklas. 

Organizacijų elgsenos požiūriu galime matyti keletą sąsajų tarp tylos ir elgesio, susijusio su darbu. Pavyzdžiui, tyla yra svarbiausias grupės bendrumo bruožas, nurodantis pritarimą daugumos nuomonei. Kartais darbuotojai naudoja tylą nepasitenkinimui reikšti, kai jie kenčia tyloje. Tai gali būti ženklas, kad kažkas yra nusiminęs, ypač jei kalbus žmogus staiga neištaria nei žodžio. “Kas jam nutiko? Ar viskas gerai?” Tyla - tai galingas vadovų naudojamas instrumentas, kuriuo jie signalizuoja apie nemalonę ignoruodami darbuotojus, jų vengdami, žeisdami tylėjimu. Ir galiausiai tai labai svarbus sprendimų priėmimo grupėje elementas, leidžiantis individams apgalvoti ir apsvarstyti tai, ką pasakė kiti. 

Spausdinti

Nesineškite mobilaus telefono į tualetą...ir kitos taisyklės, kaip naudoti mobilųjį darbe

Autorius gilė. Paskelbta: Dalykiniai ir tarpasmeniniai santykiai

 

Mobilaus telefono naudojimo darbe įpročiai – sudėtinė kiekvienos kompanijos kultūros dalis. Personalo specialistai gali smarkiai prisidėti, kurdami bendradarbiavimo ir netrukdymo vienas kitam kultūrą. Kaip geriau tą padaryti – formalizuotos tvarkos, ar žaismingų instrukcijų pagalba, spręskite patys.

Štai keletas tarptautinio etiketo taisyklių, kurių verta laikytis, jei norite naudoti mobilų telefoną darbe.

Mobilus telefonas darbe gali būti naudingas, bet taip pat gali ir kenkti. Patogu, kai draugai ir šeima gali pasiekiti jus bet kuriuo metu, bet bendradarbiams tai gali įkyrėti. 

Kaip pasielgti – įjungti telefoną ar išjungti, laisvalaikiu sprendžiate jūs pats. Darbe turite atsižvelgti į kolegas ir į bosą, jau nekalbant apie savo sugebėjimą atlikti darbą. 

Spausdinti

Darbe kontroliuokite pavydą ir tobulinkite prezentacijos įgūdžius

Autorius gilė. Paskelbta: Dalykiniai ir tarpasmeniniai santykiai

 

Štai pono A. Z. pavyzdys. Jis gerai susivaldo ir kontroliuoja nuotaikų kaitą, tačiau užkluptas pavydo jis pažaliuoja. Pvydėti kolegoms – natūralus reiškinys. Jums reikia užtikrinti, kad pavydas nedarytų įtakos darbo rezultatams ir nekenktų santykiams su bendradarbiais. 

Pavydas darbe dažniausiai pasireiškia kaip destruktyvi emocija. Pavydima, jei kas nors įsitaiso  „šilčiau“, gauna didesnius įgaliojimus  ar pakyla karjeros laiptais. Problema ta, kad žmonės mano, esą nebrandu arba netinkama šią problemą diskutuoti atvirai, todėl jie šnabždasi tarpusavyje, tuo palaikydami nepasitenkinimą ir liguistus jausmus. 

Pavydas yra viena iš svarbiausių darbuotojų neįsitraukimo ir našumo mažėjimo priežasčių. Jaučiantys pavydą taip pat, tikėtina, dažniau dairysis naujo darbo. Štai į ką reikėtų atsižvelgti, norint suvaldyti šią neigiamą emociją darbe. 

Teigiamai save vertinantiems žmonėms lengviau palaikyti savo savigarbą, nes jie dažniau nukreipia mintis į gerus dalykus gyvenime. 

Spausdinti

Jūs - išprusęs psichologijos vartotojas?

Autorius Ina Savickienė. Paskelbta: Dalykiniai ir tarpasmeniniai santykiai


Jūs tikriausiai nuolat tam tikru mastu vartojate psichologiją kaip ir bet kurią kitą informaciją savo pažiūroms pagrįsti, sprendimams priimti ir pan. Nesvarbu, darote tą sąmoningai ar ne. Beveik kasdien televizija, laikraščiai, internetas skelbia pranešimus apie naujausius psichologijos atradimus. Atsiverskite bet kurį populiarų žurnalą ir rasite straipsnių, kuriuose pateikiami patarimai bei sėkmės receptai, teiginius paremiant šiuolaikiniais psichologiniais tyrimais.

Kaip jūs nusprendžiate, kad šie pranešimai yra patikimi arba ne? Jei norite tapti išmintingas psichologinių tyrimų vartotojas, jums reikia pačiam išmokti kritiškai vertinti įvairių tyrimų ataskaitas, su kuriomis tenka susidurti kone kasdien. Išprususiu psichologijos vartotoju jūs galite tapti tik suprasdami, kaip atskirti vertingą informaciją nuo bevertės.