Psichologija vadovams

Arba psichologija tave vejasi, arba tu su ja susidraugauji, kito kelio nėra.

Trumpas, bet esminis psichologijos pritaikymo darbuotojų vertinimui ir vadovavimui kursas:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šito neatidėliokite

  Kai bėgi, žiūri tik į priekį.

  Kai stabteli - atsigręži į psichologiją, kad       išlaisvintum savo tikrąjį aš.

  TESTAI SAVĘS PAŽINIMUI:
  +370 698 48200
  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Spausdinti

Pasiruoškite galvų medžioklės sezonui

Autorius gilė. Paskelbta: Darbuotojų atranka


Galvų medžioklė (angl. – headhunting) arba tiesioginė paieška yra vienas brangiausių darbuotojų paieškos būdų. Jis reikalauja specifinių žinių ir bendravimo įgūdžių, o kartais sukelia ir etinių konfliktų. Bet kodėl tada toks darbuotojų paieškos būdas visdėlto egzistuoja? Ar nevertėtų, jei esate vadovas ar personalo vadovas, retkarčiais jį taikyti? 

Kam ir kada naudoti tiesioginę paiešką
Tikslinga paieška leidžia rasti aukštesnės kokybės CV. Tai reiškia, kad tiesioginė paieška turi didesnį konversijos rodiklį (visų CV ir realių kandidatų santykis).
  • Kai reikalavimai yra labai specifiniai, geriau iš karto ieškoti konkrečių žmonių, turinčių tuos specifinius reikalavimus atitinkančių įgūdžių.
  • Kai dėl tam tikros srities talentų yra didelė konkurencija, geriau pasiūlymus pateikti tiesiogiai ir asmeniškai.
  • Kada ilgai paieškai nėra laiko. 
  • Jei duomenų bazė skurdi. 
  • Jei nusitaikote į kandidatus, kurie, tikėtina, savaime nekandidatuotų (pasyvūs kandidatai).
Tiesioginės paieškos procesas:
  • Įvardinkite kompanijas, kuriose yra žmonių su reikiamais įgūdžiais 

Kruopščiai įvertinkite ir supraskite pareigoms keliamus reikalavimus ir savo kompanijos kultūrą. Išklausykite kitų vadovų nuomonę apie norimus kandidatus ir įmones – potencialias “donores”. Įvardinkite ir sąrašą kompanijų, kurių veikla panaši. Patikrinkite, kiek įmanoma, informaciją internete ir pakoreguokite sąrašą. Pakalbėkite su kolegomis apie panašią paiešką, atliktą anksčiau. Sudarykite kompanijų telefono numerių sąrašą.

  • Užmegskite kontaktus su žmonėmis iš pasirinktų kompanijų

Su kokiais konkrečiais žmonėmis bendrauti? Paprašykite, kad jūsų esami arba buvę darbuotojai ką nors rekomenduotų. Paprašykite rekomendacijų iš kandidatų, esančių jūsų duomenų bazėje. Paprašykite, kad rekomenduotų jūsų draugai arba komandos nariai. Peržiūrėkite darbo paieškos portalų duomenų bazes, kad aptiktumėte kandidatus iš kompanijų “donorių”. Kai norėsite su šiais kandidatais susisiekti, jums gali tekti praeiti sekretorės arba administratorės barjerą. Tai padaryti galėsite, prisistatydami, pavyzdžiui, kad jūs organizuojate seminarą, skambinate iš asociacijos, aukštosios mokyklos, tiekėjo kompanijos, rinkos tyrimų agentūros ir pan. Kai užmegsite pokalbį su jums rūpimu kandidatu, galite naudoti štai tokią pokalbio struktūrą:

     - prisistatykite, kad ieškote darbuotojų vienai kompanijai;

     - paklauskite, ar jūsų pašnekovas šiuo metu gali kalbėti, jei ne – susitarkite dėl kito jam patogaus laiko;

     - nepamirškite pasiteirauti tiesioginio telefono numerio;

     - paklauskite, ar pašnekovas norėtų pasikalbėti apie jūsų darbo pasiūlymą;

     - pristatykite darbo pasiūlymą;

     - išsiųskite el. pašto žinutę su smulkesne informacija. 

  • Jums belieka pristatyti CV vadovybei, nustatyti susitikimų grafiką su atrinktų CV savininkais ir tikėtis sėkmingo kontrakto.
Kokios savybės reikalingos galvų medžiotojui

Jūs galite būti geras galvų medžiotojas, jeigu turite šiek tiek žinių, atkaklumo, organizuotumo, kūrybiškumo ir pasitikėjimo savimi. Tačiau, bene, svarbiausia yra turėti platų profesinio bendradarbiavimo ir bendravimo pagal interesus ratą (networking). Reikia palaikyti gerus ryšius su kitais profesionalais, dalyvauti asociacijų veikloje, kalbėtis su žmonėmis, kuriuos pažįstate ir su naujais pažįstamais, ir su naujų pažįstamų pažįstamais. Tais atvejais, kai negalite tiesiogiai komunikuoti, darykite tai netiesiogiai, bet komunikuokite! Jei su kuo nors susitikote vieną kartą, tai dar nereikškia, kad jūsų darbas baigtas. Norint rezultatų, reikia bendrauti nuolat.

Iššūkiai ir pavojai

Jūs galite gaišti laiką bandydamas susitarti su žmogumi, kuris iš tiesų visai nenori pasikeitimų, bet įsitraukia į žaidimą keldamas reikalavimus (pavyzdžiui, pateikia paaukštintus atlyginimo reikalavimus).

Jūs taip pat turite būti pasirengęs retkarčiais patekti į nepatogias situacijas, kai jus užsipuola dėl darbuotojų perviliojimo.

Taip pat gali būti, kad informacija arba gandai apie jūsų paieškos pastangas pasieks jūsų dabartinės darbovietės (darbdavio) atstovus.