Reklamuokitės čia

Arba skelbkite informaciją apie savo renginius

Tel.: +370 688 10985

Spausdinti

Psichologijos naudojimas atrenkant kandidatus į kunigus

Autorius gilė. Paskelbta: Darbuotojų atranka

 

Profesionalios psichologinės atrankos poreikį ir naudą pripažįsta ne tik pažangios pasaulio įmonės, bet ir katalikų bažnyčia. Psichologijos metodai nuo šiol bus plačiau naudojami ir kunigų ugdymui. 

Baigiantis 2008 metams Vatikano spaudos salėje buvo pristatytas Katalikiškojo auklėjimo kongregacijos parengtas dokumentas, nustatantis taisykles, kurių reikia laikytis pasitelkiant psichologijos pagalbą priimant kandidatus į seminarijas ir formuojant būsimus kunigus. 

Katalikiškojo auklėjimo kongregacijos prefekto kardinolo Zenono Grocholewskio pasirašytame ir visuomenei pristatytame dokumente visų pirma pažymima, jog psichologijos mokslai labai reikalingi tiek atrenkant kandidatus į seminarijas, tiek ir vėliau būsimų kunigų formacijos kelyje. Tai labai aktualu ypač šiais laikais, kai mūsų visuomenėse suformuoti kandidatai į kunigus, stodami į seminarijas, atsineša dabartiniams laikams būdingų problemų naštą. Į seminarijas stojantys jaunuoliai dažnai yra paveikti šeimyninių santykių nestabilumo krizės, iškreipto seksualumo suvokimo, hedonizmo ir konsumizmo – visų tų problemų, kurios šiandien slegia mūsų visuomenę. 

Žinoma, - patikslino kardinolas Grocholewskis,- psichologijos įnašas į kandidatų atranką ir juo labiau į visą būsimų kunigų formavimo procesą negali būti suprantamas tik mechaniškai, tarsi psichologija būtų svarbiausia, ir ji viena galėtų išspręsti visus sunkumus. Svarbiausi yra ir išlieka pašaukimas, dvasingumas, aiškus kunigo pareigų ir gyvenimo būdo supratimas. Tad ir psichologija į kandidatų atranką ir formavimą turi būti labai apdairiai įterpta, išlaikant nepažeistą bendrą formacijos viziją. Dėl to dokumentas rekomenduoja, kad šiose specifinėse srityse į pagalbą kviečiami psichologai būtų kunigai.

Paskelbta www. bernardinai.lt

Darbuotojų kaitos sąnaudų skaičiavimas

Kaip išmatuoti personalo sprendimų kuriamą vertę ir poveikį verslo rezultatams?
Naudinga metodika personalo specialistams

Darbuotojų atrankos interviu technika

Kaip gaudi daugiau informacijos ir įvertinti kandidato tinkamumą?
Ypač efektyvi priemonė vadovams ir personalo specialistams

11 vadovų pareigų aprašų

Kokios yra skirtingų vadovų pagrindinės pareigos ir atsakomybės?
Naudinga kuriant savo įmonės pareigų aprašymus arba norint palyginti su esamais