Psichologija vadovams

Arba psichologija tave vejasi, arba tu su ja susidraugauji, kito kelio nėra.

Trumpas, bet esminis psichologijos pritaikymo darbuotojų vertinimui ir vadovavimui kursas:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šito neatidėliokite

  Kai bėgi, žiūri tik į priekį.

  Kai stabteli - atsigręži į psichologiją, kad       išlaisvintum savo tikrąjį aš.

  TESTAI SAVĘS PAŽINIMUI:
  +370 698 48200
  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Spausdinti

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui

Autorius gilė. Paskelbta: Patarimai atrankos pokalbiui


Jūs - vienas iš daugelio kandidatų. Gali būti, kad kiti kandidatai turi geresnius diplomus ir  kvalifikacijos pažymėjimus, nei jūs, tad konkurencija yra tikrai didelė. Ar jau viskas prarasta? Nenusiminkite, svarbiausia yra geras pasirengimas lemtingam interviu. Į pasiruošimą darbo pokalbiui žiūrėkite kuo rimčiau. Pasirengimas padės jums susitelkti ties svarbiausiais dalykais ir nepasimesti nepatogioje situacijoje. Galiausiai, jūs įsitikinsite, kad kiekvienas potencialus darbdavys kandidatus vertina per pirmojo įspūdžio prizmę.   

Kada pradėti ruoštis

Kruopštus ir išsamus pasirengimas – darbo pokalbio sėkmės sąlyga. Jei galite, pradėkite ruoštis kuo anksčiau, pavyzdžiui mėnesį prieš interviu, vėliausiai – dieną prieš. 

Atlikite tyrimą

Surinkite informaciją apie įmonę, jos veiklą, konkurencinę aplinką. Apsiginkluokite žiniomis iš pramonės šakos aktualijų, kad galėtumėte padaryti įspūdį darbdaviui. 

Įsitikinkite, kad galite laisvai ir išsamiai diskutuoti  apie pramonės šaką, pačią organizaciją ir apie pareigas, į kurias pretenduojate. Naudokitės įmonės interneto svetaine,  metine ataskaita, straipsniais žiniasklaidoje, kad išpeštumėte kuo daugiau informacijos. 

Pasitikėkite

Nusiteikite, kad esate geriausias kandidatas ir mokėkite tai paaiškinti. Jei tikrai taip manysite, greičiausiai jums pavyks perteikti savo nusiteikimą pašnekovui. 

Nesibaiminkite prisipažinti, kad ko nors nežinote. Nors suprantama, kad norite atrodyti daug žinantis, tačiau nemeluokite, jei ko nežinote ir nesistenkite apsimesti.  Melu savo pašnekovą vargu ar apgausite, o prisipažindami ko nors nežiną, paliksite gerą įspūdį dėl savo atvirumo ir drąsos. Jei reikia, galite pasisiųlyti paieškoti atsakymo ir vėliau su juo supažindinti interviuotojus. 

Parašykite gyvenimo aprašymą (CV)

Peržiūrėkite, ką parašėte, ir neužmirškite, nes potencialus darbdavys gali užduoti patikslinančių klausimų. Pasitaiko, kad kandidatai išsiunčia prieš metus ar anksčiau rašytus CV ir nebepamena, ką tiksliai ten parašė. Tai sudaro nekokį įspūdį.

Patikrinkite klaidas. Dar kartą patikrinkite o po to paprašykite draugo, kad jis taip pat patikrintų. 

CV perrašykite taip, kad pritaikytumėte kiekvienai organizacijai, kuriai siunčiate. Pasistenkite, kad Jūsų CV atsispindėtų kiekvienas niuansas, paminėtas darbo skelbime. 

Klausimai pašnekovui

Aktyvus dalyvavimas pokalbyje sudaro gerą įspūdį, kad domimasi pačiu darbu. Ateidami į pokalbį turėkite pasiruošę tris diskusinius klausimus. Venkite paprasčiausių klausimų, į kuriuos lengvai galima atsakyti panaršius internete. Taip pat nesistenkite užduoti perdėm asmeninių ar galimai konfidencialių klausimų.

Geriausia, jei klausimai atspindės jūsų susidomėjimą ateities perspektyvomis, pavyzdžiui, kokios plėtros perspektyvos artimiausiais metais? Kokios profesinio augimo galimybės?

Nepamirškite, kad klausimai turi atspindėti jūsų teigiamą požiūrį. Laikykitės ramiai, susikaupę ir kartu atsipalaidavę per visą pokalbį. Galutinis sprendimas priklausys nuo bendro įspūdžio.

Praktikuokitės su kolega

Jei turite draugą, kuris ruošiasi interviu, imkitės ruoštis kartu. Jūs ne tik smagiai praleisite laiką, tačiau ir įgysite daugiau pasitikėjimo bei laisvumo atsakant į klausimus, pasakojant istorijas ir naudojant tinkamą žodyną.  Praktikuokitės atsakyti glaustai bei išsamiai, nustatydami akių kontaktą su interviuotoju.  Įsitikinkite, kad kalbate pasitikinčiai ir nei per lėtai nei per greitai. 

Kai atsakote į klausimus, kartais nurodykite šaltinius, kuriais remiatės, pvz., metine ataskaita, įmonės interneto svetaine ir pan.

Poilsis

Gerai išsimiegokite dieną ar kelias dienas prieš interviu. Paliksite žymiai geresnį įspūdį, jei ateisite žvalus o ne mieguistas. 

Paskutinis pasiruošimas interviu dieną

Perskaitykite laikraščius ir patikrinkite įmonės naujienas interneto svetainėje. Dėvėkite dalykinę aprangą, kad sudarytumėte profesionalo įspūdį. 

Nepamirškite dezodoranto, bet venkite kvepalų ir aštriai kvepiančių losjonų po skutimosi, kad jie nenukreiptų dėmesio nuo to, ką jūs pasakėte.

Atvykite 15-20 min. iki numatyto pokalbio laiko.

Trumpi patarimai

  • Pasisveikindami, paspauskite kiekvienam interviuotojui ranką, šypsokitės, pažvelkite į akis ir pasakykite, kad malonu susitikti.
  • Jei į interviu atvykstate iš toliau, pirmiausia užsukite į tualetą, kad pataisytumėte plaukus, kaklaraištį ir pan.
  • Nepamirškite prieš pat pokalbį išjungti savo mobilųjį.
  • Prieš įeidami į pokalbio kambarį 2-3 kartus ramiai įkvėkpkite ir nusiraminkite. Būdami susikaupę, bet atsipalaidavę, jūs pasirodysite geriau. 
  • Būkite malonus ir mandagus su visais įmonėje sutiktais žmonėmis. Pavyzdžiui, interviuotojai gali paprašyti sekretorės-administratorės pasidalinti savo įspūdžiais. 
  • Laukdami pokalbio, nevalgykite greito maisto, kad nepasirodytumėte apsibarstęs trupiniais ar limpančiomis rankomis.
  • Laukdami pakvietimo, nežaiskite su kėde.
  • Pabaigoje, padėkokite už pokalbį.